Sygnały Strategii Zamówienie Przejdź do aplikacji
ARCHIWUM

» 2013 czerwiec

» 2013 maj

» 2013 kwiecień

» 2013 marzec

» 2013 luty

» 2013 styczeń

» 2012 listopad

» 2012 październik

» 2012 wrzesień

» 2012 sierpień

» 2012 lipiec

» 2012 maj

» 2012 kwiecień

» 2012 marzec

» 2012 luty

» 2012 styczeń

» 2011 grudzień


NEWSROOM
11 czerwiec 2013 r.

Święty Graal Inwestycji - istnieje!

Wiedza o tym, kiedy i w którym miejscu wejść na rynek oraz kiedy i dlaczego z niego wyjść, jest jak nieustanne zbliżanie się do Świętego Graala na możliwie najmniejszą odległość. Bez wyjątku, każdy inwestor go poszukuje. Poszukuje tej kluczowej, prawdziwej i dokładnej informacji, która działa zawsze i w każdych warunkach przyniesie oczekiwane korzyści. Przekonanie, że na rynku kapitałowym działają również niepodważalne prawa natury oraz zrozumienie ich działania może inwestorowi tylko przynieść dodatkową, ogromną przewagę. Nie można opierać się wyłącznie na intuicji, choć i takich osób nie brakuje. Inwestorzy sukcesu działaja na bazie tego w co wierzą i co widzą. Nie kierują się tym co czują o rynku. Mają jasny obraz celu, który obrali zachowując własciwą perspektywę i odpowiedni dystans do prowadzonej inwestycji. Opanowując umiejetności techniczne warto pamiętać o tym, by niczego na siłę nie komplikować a nieuniknione błędy traktować jako element edukacji. Przeciętny inwestor z jakichś niezrozumiałych powodów bardzo stara się skompliować nawet najprostsze procesy. Piękno i skuteczność jednak zawsze tkwi w prostocie i harmonii.
 
Wiedza pozwala przeczekać korekty,  a umiejętności, od momentu wejścia, umożliwiają uczestnictwo w rynku podążającym zgodnie z oczekiwanym kierunkiem aż do ustalonego wcześniej poziomu zamknięcia pozycji.  To siła leżąca w faktycznym doświadczeniu i w umiejętności wykorzystywania trendów. To jednocześnie marzenie każdego Inwestora. Właśnie w tym tkwi źródło nieustannych poszukiwań. Jednak to co uważamy za tajemnicze, w wielu wypadkach nie jest niczym więcej, niż tylko prostą wiedzą, którą trzeba tylko zrozumieć. Z czasem zrozumienie przynosi rosnące umiejętności. Ich opanowanie i praktyka z kolei czyni z nas eksperta, gdy staną się nieświadomym nawykiem.

Indolencja, nawet mimo początkowych sukcesów inwestycyjnych, może być źródłem zguby i finansowej klęski tych, którzy nie są właściwie na nie przygotowani. Schemat ten dotyka zwłaszcza inwestorów, których działania podlegają permanentnej improwizacji.  Zachowanie takie jest zrozumiałe, choć nic go nie może usprawiedliwiać. Odkrycie, zbadanie i analiza, a nawet tylko zrozumienie niektórych praw i współzależności rynkowych zająć może przecież całe lata.

Nikt nie stanie się skutecznym inwestorem bez przygotowania na to, czego od swoich uczestników wymagać będzie rynek – utrzymania dyscypliny w warunkach skrajnych emocji związanych ze zmiennością i pieniędzmi. Bez opanowania tej cechy nikt nie będzie w stanie opracować techniki a nawet tylko wykorzystywać choćby najlepszej, najefektywniejszej strategii inwestowania.

Opanowanie emocji, dyscyplina oraz technika są podstawą sukcesu. Dwie pierwsze leżą w obszarze cech osobistych, które się posiada, zdobywa lub które można w sobie wyrobić. Trzecia umiejętność jest wypadkową wiedzy i praktyki. Nie koniecznie doświadczenia w tym obszarze muszą być osobiste. Wbrew obiegowej opinii warto korzystać z pomocy jednak nie "obiegowych" ekspertów. I w cale nie muszą to być osoby z niesamowitm parciem na szkło ekranów TV, "Guru inwestycji", którzy zakladając firmy oferują szkolenia lub próbują sprzedawać gotowe "systemy transakcyjne", żerując na niewiedzy innych i obiecując niewobrażalne fortuny za okazyjnie niską cenę w ograniczonej czasowo promocji. Wykorzystywanie doświadczeń kogoś, kto sam odniósł sukces na rynku ma decydujące znaczenie. Samodzielność i niezalezność można osiągnąć dzięki odpowiednim narzędziom, których działanie i okoliczności takiego działania należy zrozumieć a decyzje podejmować samodzielnie. Doświadczenie jest tym, co zdobywamy, kiedy nie otrzymujemy tego, na czym nam zależy.


«powrót


Strona główna  |  O nas  |  Opis aplikacji  |  Cennik  |  Kariera  |  Kontakt

©2011-2013 NaviFund Investment Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis Navifund.com korzysta z plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.