Sygnały Strategii Zamówienie Przejdź do aplikacji
ARCHIWUM

» 2013 czerwiec

» 2013 maj

» 2013 kwiecień

» 2013 marzec

» 2013 luty

» 2013 styczeń

» 2012 listopad

» 2012 październik

» 2012 wrzesień

» 2012 sierpień

» 2012 lipiec

» 2012 maj

» 2012 kwiecień

» 2012 marzec

» 2012 luty

» 2012 styczeń

» 2011 grudzień


NEWSROOM
01 luty 2012 r.

Odpowiedź, że więcej zysku niż w banku jest niewystarczająca

Z inwestycjami nierozerwalnie związane jest pojęcie kapitału. To surowiec i zarazem  podstawowe narzędzie. Można go użyć do różnych celów, jednak najefektywniej służy do pomnażania siebie samego. Dzisiejsi inwestorzy mają szerokie pole do popisu, chociaż sam rynek i jego instytucje bynajmniej nie ułatwiają sprawy. W ich szerokiej ofercie trudno być na bieżąco, czasem wręcz zachować zdrowy rozsądek. Konserwatywne podejście do sprawdzonych rozwiązań to dobra metoda. Dobrze zachować pewność, że zainwestowane kwoty nie tylko nie przepadną, ale przyniosą oczekiwane zyski.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co chciałbyś osiągnąć poprzez inwestycje, które rozpoczynasz. Odpowiedź, że więcej zysku niż w banku jest tu niewystarczająca. Dla dość licznej grupy inwestorów dążących do uzyskania dużego zysku w zbyt krótkim czasie, takie działania są przyczyną wprost odwrotnych rezultatów. Musisz wiedzieć, w jakim celu gromadzisz kapitał i na co przeznaczysz zyski. Czy planujesz kupno samochodu, mieszkania, oszczędzasz na emeryturę lub edukację Twoich dzieci czy po prostu chcesz odłożyć jakiś grosz na czarną godzinę, czy bliżej nie precyzując celu po prostu powiększać kapitał.

Dzięki zdefiniowaniu potrzeb łatwiej określić horyzont inwestycyjny oraz poziom akceptowalnego ryzyka. Im dłuższy jest okres, w którym zamierzasz lokować pieniądze, tym większe ryzyko wolno Ci zaakceptować. Wyższy poziom ryzyka wiąże się z większym prawdopodobieństwem uzyskania wyższej stopy zwrotu. Jednak jakiekolwiek inwestycje posiadanych środków, powinny być przeprowadzone dopiero po zaspokojeniu bieżących potrzeb związanych z codziennym życiem. Oznacza to, że inwestując należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i inwestować środki, na których częściową stratę, bez uszczerbku dla bieżących dochodów i wpływu na sytuację życiową można sobie pozwolić. Innymi słowy akceptuj zwiększone ryzyko tylko dla takiej części pieniędzy, z których ewentualną stratą będziesz mógł się pogodzić. To jeden z podstawowych parametrów ustawień strategii inwestycyjnej w Aplikacji NaviFund Analytics.


 


«powrót


Strona główna  |  O nas  |  Opis aplikacji  |  Cennik  |  Kariera  |  Kontakt

©2011-2013 NaviFund Investment Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis Navifund.com korzysta z plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.