Sygnały Strategii Zamówienie Przejdź do aplikacji
ARCHIWUM

» 2013 czerwiec

» 2013 maj

» 2013 kwiecień

» 2013 marzec

» 2013 luty

» 2013 styczeń

» 2012 listopad

» 2012 październik

» 2012 wrzesień

» 2012 sierpień

» 2012 lipiec

» 2012 maj

» 2012 kwiecień

» 2012 marzec

» 2012 luty

» 2012 styczeń

» 2011 grudzień


NEWSROOM
15 grudzień 2011 r.

Nawet pomoc społeczna nie rozwiązuje takich problemów!

Niemal każdy marzy o tym, żeby mieć własny kąt, mieszkanie albo dom, nieobciążone zwłaszcza przy szalejącym kursie franka hipoteką, by móc pozwolić sobie na dalekie i egzotyczne podróże, kupić ekstrawaganckie sportowe autko lub dostojną limuzynę. Pragniemy kontynuować naukę na drogich, zagranicznych uczelniach, czy wreszcie zapewnić odpowiedni poziom życia sobie i swojej rodzinie, a dzieciom dać jak najlepsze wykształcenie i cieszyć się latami doskonałym zdrowiem.

Chociaż tego wcale nie chcemy, stale trzeba odsuwać w pamięci fakt, że system emerytalny w naszym kraju nie zagwarantuje na naszą jesień standardu życia, do którego przywykliśmy w okresie aktywności zawodowej. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdyby dochody, które osiągasz, nagle obniżyły się o połowę? Jak wyglądałby wówczas poziom Twojego życia, do którego przez lata zdążyłeś już przywyknąć? Czym regulowałbyś rachunki za utrzymanie swoich przyzwyczajeń socjalnych, społecznych, towarzyskich? Żyjąc na krechę? Pomijając oczywiście zdolność kredytową w takiej sytuacji, a zakładam, że jesteś człowiekiem odpowiedzialnym i myślisz racjonalnie, pieniądze pożyczone trzeba kiedyś oddać. I nie licz na bezinteresowną pomoc innych. Nawet państwowa pomoc społeczna nie rozwiązuje takich problemów. Przy braku jakichkolwiek oszczędności naprawdę wygląda to tragicznie. Sytuacja, taka to nic nadzwyczajnego i jest powszechna, gdyż zdarza się większości ludziom w Polsce z chwilą przejścia na emeryturę.

Życie wyglądać może inaczej, jednakże pod jednym warunkiem. Aby finanse nie stanowiły jedynej bariery musisz, najlepiej dostatecznie wcześnie, zadbać sam. Wniosek jest prosty – trzeba oszczędzać i inwestować. Musisz jak najlepiej wykorzystać i pomnażać to, co udaje się Tobie zarobić. Samą pracą możesz niewiele zyskać, wszak doba liczy zaledwie 24 godziny i może zabraknąć czasu na dodatkowe etaty. Dopiero odpowiedni system pracy i rosnący kapitał zapewnia autentyczne przyspieszenie. To jedyny sposób i nikt nie wymyśli lepszego. Im wcześniej rozpoczniesz działanie, tym większe uzyskasz prawdopodobieństwo powodzenia jego realizacji. W praktyce sprowadza się to do zgromadzenia odpowiedniego kapitału, a następnie jego umiejętnym inwestowaniu. Trzeba tylko wiedzieć, w co, jak i kiedy.

Na początek musisz zacząć myśleć w innych kategoriach, a przede wszystkim inaczej traktować swoje pieniądze. Pieniądze, które dziś zarabiasz to wielki potencjał. Odpowiednio wykorzystywane i zaprzęgnięte do pracy stają się Twoimi aktywami i z czasem dadzą dodatkowy dochód. Mając je codziennie w ręku, nie pozbywaj się ich, zanim zdążą zrobić cokolwiek naprawdę pożytecznego dla Ciebie. Inwestuj! NaviFund Analytics z pewnością Ci w tym pomoże. Nie gódź się na grę w pokera bez patrzenia w karty!


«powrót


Strona główna  |  O nas  |  Opis aplikacji  |  Cennik  |  Kariera  |  Kontakt

©2011-2013 NaviFund Investment Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis Navifund.com korzysta z plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.