Sygnały Strategii Zamówienie Przejdź do aplikacji
ARCHIWUM

» 2013 czerwiec

» 2013 maj

» 2013 kwiecień

» 2013 marzec

» 2013 luty

» 2013 styczeń

» 2012 listopad

» 2012 październik

» 2012 wrzesień

» 2012 sierpień

» 2012 lipiec

» 2012 maj

» 2012 kwiecień

» 2012 marzec

» 2012 luty

» 2012 styczeń

» 2011 grudzień


NEWSROOM
02 maj 2012 r.

Inwestycyjne zaburzenie perspektywy

 Inwestowanie to ekscytująca wyprawa i im wcześniej ją rozpoczniesz, tym lepsze i ciekawsze będzie jej zakończenie. Im lepiej się przygotujesz organizując podróż samodzielnie, tym będzie ona przyjemniejsza. Oczywiście można skorzystać też z oferty sprawdzonego biura podróży. Im więcej będziesz zarabiał, tym lepsza będzie zabawa, nastrój i satysfakcja. W każdej jednak wyprawie, nazbyt duży balast podczas wędrówki stanowić może zbyteczne obciążenie. W podróży lotniczej też płacisz za nadbagaż. Czasem się uda. Tu potrzeba rozwagi.

Podobnie jest w inwestycjach. Nadmiar informacji to zbędny szum i rozmywa główny cel na horyzoncie. Jeśli Twoim zamiarem, zanim rozpoczniesz wędrówkę, jest jednak dogłębne poznanie co najmniej kilku teorii, analizowanie części składowych różnych wskaźników, wnikliwe studiowanie rachunku prawdopodobieństwa, analiza i rozkładanie na części pierwsze trendów, uważaj, możesz pozostać ślepy i przegapisz najlepsze okazje. Niestety pozostaniesz teoretykiem, a jako inwestor nie wyjdziesz poza arkusz kalkulacyjny Excela lub zeszytu w kratkę. Nazywam to zaburzeniem perspektywy. Kiedy jesteś z dala od szczegółów, widzisz wszystko, sens, cel, dystans, kierunek, możliwości, obserwujesz zachowanie innych. Analizując szczegóły tracisz z oczu horyzont i chyba właściwy powód podejmowania ryzyka inwestycyjnego.

Akademickie podejście do praktyki inwestycyjnej nie buduje ostatecznego sukcesu. Teoretyka poznamy po tym, że doskonale potrafi wyjaśnić jak coś działa. Praktyk nie wyjaśni dobrze „dlaczego”, ale to on osiąga dobre rezultaty. Zastanawiają mnie różnice w przyczynach takich postępowań. Liczę na to, że nie należysz do grona tych osób, które ruszają, dopiero wówczas, gdy na swej drodze zobaczą tylko zielone światła. Zawsze na któreś mogą nie zdążyć.


 


«powrót


Strona główna  |  O nas  |  Opis aplikacji  |  Cennik  |  Kariera  |  Kontakt

©2011-2013 NaviFund Investment Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis Navifund.com korzysta z plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.