Sygnały Strategii Zamówienie Przejdź do aplikacji
ARCHIWUM

» 2013 czerwiec

» 2013 maj

» 2013 kwiecień

» 2013 marzec

» 2013 luty

» 2013 styczeń

» 2012 listopad

» 2012 październik

» 2012 wrzesień

» 2012 sierpień

» 2012 lipiec

» 2012 maj

» 2012 kwiecień

» 2012 marzec

» 2012 luty

» 2012 styczeń

» 2011 grudzień


NEWSROOM
24 marzec 2012 r.

Dawid też wygrał z Goliatem

Każdego roku, szczególnie w okresach, w których ceny papierów wartościowych rosną, na rynek przychodzi kolejna fala nowych inwestorów. Znaczna część z tych osób rozpoczyna swoją przygodę z giełdą licząc na szybkie, krociowe zyski i łatwe pieniądze. W gąszczu rozmaitych instrumentów oraz sprzecznych wręcz informacji, dość szybko wpadają w pułapkę manipulacji medialnych. Bez prawidłowej strategii inwestycyjnej łatwo się pogubić w warunkach pogoni mediów za sensacją.

Niezwykłe jest przy tym to, że np. prawnik, lekarz czy architekt, który aby stać się profesjonalistą najpierw wiele lat się kształcił, a następnie przez kolejne lata zdobywał doświadczenie i pozycję na rynku uważa, że na giełdzie te zasady właściwie nie obowiązują. Według większości nowych graczy inwestowanie na rynku to raczej szybka droga do łatwych pieniędzy niż żmudny proces budowania kapitału i zdobywania doświadczeń.

Jednak na rynku jest tak samo jak w każdej innej dziedzinie. By stać się zawodowcem trzeba dużo się uczyć, zdobyć doświadczenie, parę razy stracić pieniądze, by w konsekwencji nauczyć się unikać później nadmiernego ryzyka.

To prawda, jednak nie każdy musi być od razu zawodowcem. Na rynku kapitałowym jest miejsce dla każdego. To kwestia narzędzi i rodzaju prowadzonych inwestycji. Przecież  z jednej strony nie świeci garnki lepią, z drugiej nie porywaj się z motyką na słońce. Inaczej mówiąc: mierz siły na zamiary i nie wybieraj instrumentów takich, których nie rozumiesz. Owszem, jeśli temat inwestycji kapitałowych stał się na tyle fascynujący, by poświęcić mu swój czas w całości, na rynku jest dostatecznie wiele możliwości, by zdobywać (to ciągły proces) odpowiednią wiedzę i ukształtować prawidłowe nawyki inwestycyjne i opanować umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden hobbysta, amator nigdy nie dorówna profesjonaliście. Powiem więcej, zawodowcom zatrudnionym w różnych departamentach, pionach, działach instytucji finansowych. Tu trzeba innego podejścia niż maksymalizacja efektów. Goliat też przegrał z Dawidem.   


 


«powrót


Strona główna  |  O nas  |  Opis aplikacji  |  Cennik  |  Kariera  |  Kontakt

©2011-2013 NaviFund Investment Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis Navifund.com korzysta z plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.